Stolní fotbálek - zábava pro celou rodinu

Praktický čánek o stolních fotbálcích

Máte rodinu? Pokud ano, potom zcela jistě víte, že je třeba se nejenom o ni postarat, ale že je třeba pro ni vymýšlet i různé volnočasové programy. Pokud v daném směru tápete, máme pro vás zajímavý tip. Jsou to fotbálky. Ty se hodí vždy, když počasí nedovolí žádný zajímavý výlet a vy jste logicky nuceni trávit čas právě u vás doma. Hledáte-li skutečně zajímavou formu zábavy, můžete si být stoprocentně jisti, že tato nezklame ani vás, ani vaše děti. Podívejme se na možnosti, kdy a jak hrát.

Ideální jenom pro vaše potomky

I když mluvíme o rodinném hraní, ne vždy se do něho musíte nutně zapojovat. Existuje totiž dětský stolní fotbal, který je logicky určený především pro samotné děti. Jeho výhody jsou více než jasné, a to kompaktnější rozměry, nižší výška a samozřejmě i jednodušší ovládání. Takový stolní fotbal pro děti může být ideální rodinnou zábavou v případě, kdy máte dva potomky. Ti si tak mohou navzájem měřit své síly a trávit deštivé odpoledne u zábavy, které je rozhodně zaujme třeba i na dlouhé hodiny.

Navíc pamatujte, že to nemusí být nutně jenom obyčejné hraní, které tato možnost přinese. Dnes se ve stolním fotbale pořádají i různé turnaje a tak váš potomek může na jeden takový natrénovat. Stejně tak nezapomeňte na to, že stolní fotbálek také procvičí několik vlastností vašeho dítěte. Je to například soustředěnost, stejně jako je to postřeh, nebo schopnost rychlé reakce. Ve svém smyslu tak může pomoci i v budoucím rozvoji.

Využívat ho můžete přirozeně i vy

Když ho mohou využívat děti, můžete ho využívat i vy jako rodiče. I vy máte možnost s partnerem nebo partnerkou poměřit své síly a zjistit, zda máte na to porazit svého soupeře. Ideální je v daném směru stolní fotbálek pro 2, který je upravenou variantou toho klasického. Je však uzpůsoben právě k tomu, aby ho hráli jenom dva samotní hráči a nikdo jiný. Díky tomu se tak stává ideální zábavou právě pro samotné páry, které si chtějí užít zábavy.

I zde to nemusí být nutně jenom zábava, jelikož stejně jako u dětských variant, tak i u těch dospělých platí, že existují různé profesionální i amatérské ligy. Z vašeho soupeře se tak může v brzké době vyklubat třeba i váš nový spoluhráč, se kterým vypsaná klání ovládnete. Pamatujte však, že bez tréninku to nepůjde, a tak máte další důvod si stolní fotbálek pořídit.

Uspořádejte rodinný turnaj!

Tu největší zábavu však přirozeně zažijete právě ve chvíli, kdy máte v plánu hrát nejenom vy nebo vaše děti samostatně, ale kdy uspořádáte právě rodinný turnaj. Budete tak mít jedinečnou možnost zahrát si skutečně proti svému partnerovi i partnerce, stejně jako proti svým dětem. Zde platí, že záleží na tom, jaké stolní fotbálky konkrétně pořídíte. Mohou to být varianty jak určené pro 2 hráče, tak i varianty pro 4 osoby. Můžete tak tvořit soutěže dospělých proti dětem, stejně jako smíšené týmy. Problém nemusí být ani hra jeden na jednoho. Ať už nové prodeje, tak bazary nabízející stolní fotbal mají i tuto variantu. Důležité je pravidelně obměňovat možnosti hry, stejně jako je dobré nezapomínat na odměny pro toho, kdo zvítězí.

A proč vlastně stolní fotbal? Jelikož dnes patří mezi možnosti moderní rodinné zábavy. Vyhledávají ho nejenom dospělí, ale i celá řada dětí. Ačkoliv se to mnohým velmi špatně říká, ne vždy dokážou tradiční metody jako třeba stolní hry dítě zabavit. Proto je dobré při vymýšlení společných rodinných aktivit zkusit něco zcela nového.


Doporučujeme

Kvalitní stolní fotbal od kokiskashop.cz

Stolní fotbal rozkládací Belfast
121 x 101 x 79 cm - černý

Rozkládací stolní fotbálek vyřeší váš problém se stísněným prostorem.

Stolní fotbal fotbálek m
buk 121 x 101 x 79 c

Tento fotbal má tělo vyrobeno z MDF a je ideální do klubovny, restaurace, chaty, školy...

Stolní fotbal fotbálek
Professional Black Edition

Užijte si pohodu, zábavu a taky kapku adrenalinu u stolního fotbálku.